Každá svatba je jedinečná a je jen na vás, zda fotky budou romantické, veselé, praštěné, strojené, výstřední, sexy…:) Je to váš příběh… Většinou fotím přirozené, spontánní, nenucené fotky, například formou procházky někde v přírodě. Naplánujte si „portrétní“ focení předem tak, ať není časově moc náročné… Přece nechcete strávit většinu času s fotografem, namísto s vašimi hosty;)

Ze zkušenosti mohu doporučit pár maličkostí, které učiní vaši svatbu, a tím i výsledné fotky, lepší.

Přípravy

Naplánujte si svatební přípravy v příjemném, prosvětleném prostředí. Buďte psychicky dobře naladění a fyzicky odpočatí. Není nad do růžova vyspanou něvěstu. V den svatby je znát, zda vstanete v šest nebo až v osm ráno.

Pohodlné šaty

Šaty by vás v den svatby neměly nijak omezovat. Máte-li dlouhé šaty, nebojte se pohodlné obuvi. Budete-li v šatech celí nesví a budete se o ně bát, aby se neumazaly, pak si svůj den vůbec neužijete.

Plánujte chytře

Pakliže plánujete mít ranní přípravy, samotný obřad, hostinu a následné focení na různých, od sebe vzdálených místech, pak vězte, že každý přejezd autem je únavný a náročný na koordinaci.

Dobré světlo je základ

Raději naplánujte 15 minut při západu slunce, než hodinu při ostrém poledním slunci. Mezi 12:00 až 15:00 dělá slunce výrazné stíny.

Večerní osvětlení

Fotím v přirozeném světle, proto, pokud bude na parketu tma, očekávejte zrnité fotky. Při plánování večerní párty proberte s DJ-em možnosti dostatečného osvětlení.

Rekvizity nepotřebujete, buďte sami (se) sebou:)

Ať už se rozhodnete pro cokoliv, pořád to bude vaše neopakovatelná svatba a velice rád ji zdokumentuji. Do průběhu samotného svatebního dne nezasahuji. Berte vše jen jako doporučení;)